Zobrazen 1. – 18. z 34 výsledků

Kratom produkty

Kratom neboli mitragyna speciosa je tropická rostlina pocházející z jihovýchodní Asie po staletí vyhledávaná kvůli svým listům, které se suší a zpracovávají na drcený prášek.

Existuje pět základních druhů kratomu, které získávají svou barvu a účinky specifickým zpracováním: zelený, červený, žlutý, hnědý a bílý kratom. Zakoupit můžete také starter pack kratomu, který obsahuje několik vybraných druhů.

Potřebujete poradit?

  • Je kratom legální?
  • Složení kratomu
  • Druhy kratomu

Nejprodávanější

Kratom Maeng Da Green

59 2,499 

Kratom Bali Green

59 2,499 

Kratom Borneo White

59 2,499 

Je kratom legální?

Kratom v České republice není nelegální. Neřadí se mezi návykové látky (v některých státech je to jinak), mezi léčiva, ale ani mezi potraviny. Je proto možné jej zakoupit pouze jako sběratelský předmět.

Složení kratomu

Kratom obsahuje přes 40 aktivních sloučenin, o kterých je známé, že působí na různé receptory v mozku. Jde zejména o alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin, chemický profil obsažených látek se pak liší v závislosti na druhu kratomu. 

Nejčastěji se setkáte s drceným kratom práškem ze sušených listů, který se míchá s tekutinou, případně se využívá tzv. toss and wash metoda. V posledních letech můžete narazit také na kratom tablety nebo kapsle.

Druhy kratomu

Kratom nemá odrůdy a jediné reálné rozdělení je dle barvy, kterou získává spolu s různými účinky zpracováním – způsobem sušení, případně fermentací. Existuje zelený, bílý, červený, žlutý a hnědý kratom.

Většina kratomu pochází z ostrova Borneo a specifické názvy označují uměle vytvořené druhy, které vznikly smícháním pěti základních, čistých druhů kratomu. Nejedná se tedy o jiné odrůdy či způsob zpracování, ale například o zelený kratom obohacený o určité procento bílého. Pro míchání neexistuje pevná receptura a dva kratomy stejného názvu tak mohou mít naprosto jiné složení.

Kolem kratomu koluje mnoho dezinformací, které šíří zejména neinformovaní přeprodejci. Barvu ani vlastnosti ale skutečně neovlivňuje ani původ kratomu, ani stáří rostliny nebo žilkování listů. Vliv má pouze způsob zpracování.