Zobrazen 1. – 12. z 14 výsledků

Kanna produkty

Vybírejte kvalitní produkty z byliny kanna pro sběratelské či vědecké účely. V nabídce máme listy kanna v drcené podobě nebo v prášku, stejně jako kanna extrakt v různé koncentraci. Kromě toho nabízíme také CBD a HHC produkty, kratom a další exotické byliny.

Potřebujete poradit?

  • Co je to kanna?

Nejprodávanější

Kratom Maeng Da Green

59 2,999 

Kratom Bali Green

59 2,999 

Kratom Borneo White

59 2,999 

Co je to kanna?

Kanna neboli Sceletium tortuosum je na první pohled nenápadná rostlina pocházející z Jihoafrické republiky, kde téměř výhradně roste dodnes. Proč zrovna zde? Je velmi náročná na pěstování a svědčí jí specifické klima v okolí Kapského města.

Rostlina dorůstá do výšky kolem 30 centimetrů a zaujme svými květy, které mají bílou, žlutou, oranžovou či růžovou barvu. Zejména pro místní obyvatele jsou ale zajímavé spíše její sušené listy.

Podobně, jako je tomu u kratomu v jihovýchodní Asii, v Jižní Africe bylinu kanna původní obyvatelé vyhledávali již v dávných dobách

Do Evropy se dostaly první zmínky o kanně již po roce 1662, když ji oficiálně popsal nizozemský mořeplavec Jan van Riebeeck. Do výzkumu se pustil, když si všiml, že bylina pomáhá místním obyvatelům přežít těžká období. 

Z pohledu chemického složení kanna obsahuje alkaloidy, jako je mesembrin, mesembrenol, mesembranol a mesembrenon. Dnes ji zkoumají různé farmaceutické společnosti, které se snaží zjistit, zda má nějaké využití.